e
sv

Covid-19’dan Korunmanız İçin Yapabileceğiniz 9 Madde

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 1

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Geçtiğimiz günlerde hasta sayısı açıklanırken yeni açıklamalarla vaka sayılarının açıklanması ve günlük 31 bin’e kadar yeni vaka görülmesi şüphesiz hepimizin içinde ya olursam hissi bırakıyor.

Bu 9 Madde ile çok daha az insan ile temas edebilecek ve çok daha az insan ile yakınlaşarak Covid-19 olma riskinizi minimum’a indirebileceksiniz.

unutmayın biz doktor değiliz. Sadece tavsiyedir.

1-İnternetten Sipariş:

Kesinlikle alışverişlerinizi internetten yapmalısınız. Bu yüzlerce insanla yakınlaşmak yerine sadece kargocu ile yakınlaşırsınız. Böylelikle alışverişlerinizde riski %99 indirirsiniz.

2-Ev İhtiyaçlarınızı Market Uygulamalarından Alma:

Dev marketlerin uygulamaları sayesinde marketten alabileceğiniz herşeyi oradan temin edebilirsiniz üstelik ürünler aynı ilden geleceği için ve marketler kendileri dağıtım yaptıkları için çok daha hızlı bir şekilde size ulaşacaktır.

3-Dezenfektan Kullanımı

Kesinlikle Dezenfektan kullanımını eksik etmemelisiniz. Tabii ki burada da kaliteli dezenfektan kullanımı çok önemli bunun için Sağlık Bakanlığı Onaylı Borel Dezenfektan’ını internetten sipariş verip alabilirsiniz.

4-Zorunlu Olmadıkça Dışarı Çıkmama:

Kesinlikle ihtiyacınız yok ise dışarı çıkmamalısınız. İhtiyacınız bir ürün ise internetten sipariş etmelisiniz.

5-Sosyal Mesafe Kuralı:

Elbette çıkmanız gereken durumlar olacaktır bu durumlarda yakalanma riskinizi en aza indirmek için sosyal mesafenizi kapalı alanlarda en az 2-3 metre, dışarıda ise en az 2 metre tutmalısınız.

6-Doğru Maske Seçimi:

Maske seçimi bu konuda oldukça önemli.

Maske seçiminizi yaparken çok geniş olmamasına, 3 katlı olmasına, kaliteli ve bilindik bir marka tarafından üretilmesine dikkat etmelisiniz.

7-Eldiven Kullanımı:

Yanınızda kesin bulundurmanız gereken bir materyal olan eldiven’i tek seferlik kullanmalısınız.

Temas etmek istediğinizde, markete gittiğinizde ürünlerinizin seçimini yapıp sepetinize eklerken ve kasada ödemenizi yaptıktan sonra para üstünü önce yanınızda ki cep dezenfektanı ile temizlemelisiniz ve marketten çıkınca maskenizi, eldiveninizi değiştirip elinizi dezenfektan ile temizlemeniz lazım.

8-Temizlik:

Ellerinizi 20 saniye sabun ile yıkamalısınız ve her gün duş 2 günde bir banyo yapmalısınız.

9-Sağlıklı Beslenme:

En önemli noktalardan biri olan sağlıklı beslenme bağışıklığı güçlendirmede kesinlikle çok önemli bir etken.

Bağışık arttırıcı yemekleri, meyveleri yerseniz Covid-19 olursanız kesinlikle o kadar Covid-19’a karşı yenik düşme durumunuz azalacaktır.


 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.