e
sv

En zorlu koşullar için okul Otobüsü: Praetorian

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Torsus, Praetorian isimli okul otobüsünü duyurdu. Otobüsün özellikleri genel olarak en zorlu koşullara sorun yaşamadan dayanabilmesi. Zorlu koşullar için özel geliştirilmiş malzemeleri sayesinde zorlu koşullar Praetorian’a kolay gelecek gibi görünüyor.

Torsus isimli bir otobüs üreticisi, dünyanın en zorlu koşullarına uyumlu yeni okul servisini duyurdu. Alıştığımız servislerden çok daha farklı olan araca “Praetorian” ismi verilmiş. Şirkete göre 4 çeker otobüs, tüm olumsuz koşullarla mücadele edebilecek yapısıyla, öğrencileri daima tam zamanında okula götürebilecek.

Praetorian, 286 beygir gücünde 6,9 litrelik dizel motora sahip. Bu bağlamda oldukça güçlü bir yapısı olan araç, Michelin markalı arazi lastikleriyle de yolda kalmıyor. MAN tarafından üretilen oldukça yüksek bir şasiye sahip olan araç, yaklaşık 1 metrelik su göletlerinde hiçbir sorun yaşamadan yol alabiliyor. Ayrıca bu okul servisi, 35 santimetrelik engellerin de üzerinden geçebiliyor.

Oldukça sağlam bir yapıya sahip olan okul otobüsü, 35’e kadar öğrenci alabiliyor. Geliştirici ekip, araç içerisine eklediği koltukları da özel olarak tasarlamış. Öğrenciler, aracın içine bindikleri anda üzerinde eğitimle ilgili çizimlerin olduğu koltuk tasarımlarıyla karşılaşıyorlar. Sağlık sorunu olan öğrencileri de görmezden gelmeyen Torsus, ihtiyaç durumunda rahatsızlıklara uygun koltuk eklemeleri yapıyor.

Torsus, fiyatı tam olarak açıklamamasına rağmen bu otobüsün boş olarak satın almak için 180 bin dolar (1.5 milyon TL) vermelisiniz. Koşullara uygun özelleştirmelerden sonra otobüs, 350 bin dolara (yaklaşık 3 milyon TL) mal olabiliyor. 

Kaynak : https://www.webtekno.com/okul-otobusu-praetorian-h101273.html

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.