e
sv

Okullar Açılacak mı? Son Açıklamalar Ne Yönde?

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 2

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

20 Kasım sonrası uzaktan eğitime geçin yapan ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri okulların Yüz yüze eğitimle buluşacağı zamanı merakla bekliyor.

1.Dönem uzaktan eğitim ile mi devam edecek?

Milli Eğitim Bakanlığı’nın yayınladığı takvime göre 22 ocak tarihindeOcak tarihinde bitecek olan 1.dönem şu anda olduğu gibi uzaktan eğitim ile devam edecek

Tedbirler kademeli olarak azaltılacak:

Yeni yılın ilk kabine toplantısı Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında gerçekleştirildi. Kabine toplantısında ana konular aşı çalışmaları ve koronavirüs sürecinde faaliyete ara veren kurumlardı. Cumhurbaşkanı Erdoğan salgının artış hızında gerileme yaşandığını ve hastanelerde ki doluluk oranının azaldığını belirtti.

Alınan tedbirler ile ilgili şu sözleri söyleyen Erdoğan “esnaflarımız, öğrencilerimiz başta olmak üzere vatandaşlarımız üzerine açtıkları sıkıntıları biliyoruz” Salgına bir çözüm bulana kadar tedbirler almak zorunda olduklarını ifade etti.

OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamaları doğrultusunda ikinci dönemin başlayacağı tarihe kadar Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı okullarda uygulanacak senaryolar üzerine yoğunlaşacak

Ortaokul ve Liseye yeni başlayan sınıfların yüz yüze eğitime başlaması ile ilgili çalışmalar yapılacak gibi duruyor.

Kısacası şu anki açıklamalara göre 2.dönemde açılması bekleniyor.


 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.