e
sv

Oyun Nasıl Yazılır? Unity 3D Kullanımı

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Oyun oynamak hepimizin günlük aktivitesi haline gelmiş bir durumda diyebiliriz. Peki bu oyunları nasıl yapıldığını merak ediyor musunuz? Bu makalemizde Unity 3D ile oyun yazabileceğiniz bir kursu sizlere göstereceğiz.

Unity 3D Nedir?

Günümüzün oyun için en uygun oyun motoru Unity 3D’dir. Bunun yanında günümüzün en gelişmiş yazılım dillerinden biri olan C# kullanarak oyunlarınızı yazabilirsiniz.

Unity 3D Kullanımı

Unity’nin kullanımı karışık olsada merak etmeyin! Furkan Tokkan ile Unity 3D kursunu aldıktan sonra tadını çıkarabilir, Unity 3D ve C# öğrenmeye ilk adımınızı atabilirsiniz.

Ne Öğreneceksiniz

 1. Temel savaş mekaniklerini oluşturacağız.
 2. Düşmanlar ve NPC’ler için yol bulma sistemleri ve devriye yolları oluşturacağız.
 3. Oyuncu ve düşman istatistiklerini ve animasyonlarını sıfırdan yapacağız (ör. Sağlık, hasar, hareket, saldırı hızı ve daha fazlası).
 4. Kodlama ve problem çözme becerilerimizi geliştireceğiz.
 5. Yetenek sistemimizi oluşturup bekleme süreleri, seviye atladıkça yeteneklerin açılması gibi ileri seviye konuların üzerinde duracağız.
 6. Yapay zekamız için ileri seviye karar mekanizması oluşturacağız.
 7. Particles, Post processing, Lighting gibi konuların üzerinde duracağız.
 8. Canvas ve UI kullanımını öğreneceğiz.

Kursun Faydaları

Bu kurs ile Unity 3D alanında uzmanlaşabilir C# dilini en iyi şekilde öğrenip bunu kendiniz için kullanabilirsin veya bunu hizmet olarak insanlara verebilirsiniz. Ayrıca kursta takıldığınız yerleri Furkan Tokkan’a sorarak sorularınızı en hızlı sürede yanıt alabilirsiniz. Kursun önizlenebilir derslerine bakarak ve müfredatı inceleyerek kalitesini anlayabilirsiniz.


 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.