e
sv

Yeteneğinizle Para Kazanabileceğiniz 2 Site!

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Evde oturarak para kazanmak hatta dolar ile kazanmak kulağa hoş gelse de kolay olmadığı herkes tarafından aşikar. Kazanmanız için öncelikle ne yapacaksanız (örn. Front-End, Back-End, Logo Tasarımı, Sosyal Medya Yönetimi, Web Site Kurulumu vs.) iyice öğrenmelisiniz ve sürekli geliştirmelisiniz. Misal Adobe Photoshop’u biliyorsanız bile sürekli farklı çalışmalar yaparak kendinizi geliştirmeli ve yeniliğe ayak uydurmalısınız.

Sürekli uzmanı olduğumuz konuda dahada kendimizi geliştirip bir yandan da başka bir şeyi öğrenmeye çalışırsanız Freelancer olarak yüksek cirolar yapmak mümkün.

Bugün sizlere tanıtacağımız 2 site ile hem Dolar hem de Türk Lirası olarak işlem yapabilirsiniz.

1-Bionluk.com

Türkiye’de oldukça yaygın olan bu sitenin bazı avantajları bulunmakta.

Bionluk’ta avantajlar:

 1. Türk insanlar daha çok ziyaret ettikleri için ve alışveriş yaptığı için iletişim kurmakta. İyi bir Türkçe’niz varsa sıkıntı yaşamayacaksınız.
 2. Yurtdışı bazı sitelerde Türk bankalarının IBAN’ı kabul edilmediği için payoneer açmak durumunda kalabiliyoruz. anca Bionluk bu konuda hiç bir sorun yaratmıyor.
 3. Alıcı istekleri kısmı sayesinde müşteri iseniz yaptırmak istediğiniz konuyu yazarak bu konuda ki uzmanlar ile iletişme geçebiliyorsunuz. Freelancer iseniz uzman olduğunuzu işaretlediğiniz konularda istenen alıcı isteklerine göz atıp onlarla iletişime geçebiliyorsunuz.

Komisyon oranı nedir ve Freelancer olmak ücretli midir?

Komisyon oranı %20 Olmaktadır.

Evet, Freelancer olmak için bir ücret ödüyorsunuz bu ücreti bionluk.com ‘a kayıt olarak öğrenebilirsiniz.

2-Fiverr.com

Başlarda yeni olduğunuz için hemen sipariş alma olasılığınız düşük olsa da Dolar ile kazanmak isteyenler için mükemmel bir seçim!

Freelancer için ücret ödemediğiniz bir sistem olan Fiverr’de ilanlarınızı ingilizce girmelisiniz buda bazı kısımlarda eğer ingilizce bilmiyorsanız ve çeviri kullanıyorsanız soruna yol açabilir. Müşteri iletişime geçtikten sonrada bazı yerlerde anlamayabilirsiniz veya anlatamayabilirsiniz bunun için bir an önce ingilizce öğrenmeye başlasanız iyi olur.

Fiverr’de avantajlar:

 1. Dolar kazanmanız veya Euro kazanabilirsiniz. Türkiye’de yapacağınız işlemleri orada yaparak kur farkından dolayı çok daha fazla kazanabilirsiniz.
 2. Fiverr eğitimleri her ne kadar ingilizce de olsa size çok katkı sağlacaktır ve satışlarınızı arttıracaktır. Tabii bu eğitimlerin çoğu paralı olabilir.

Unutmamalısınız ki bir payoneer hesabı açmalısınız çünkü işlemi tamamladığınızda paranız Türk bankasına aktarılamaz.

Komisyon oranları nedir ve Freelancer olmak ücretli midir?

%20’lik bir komisyon almakta.

Hayır, tamamen ücretsiz freelancer olmak.

Fiverr’e giriş için tıklayın.


 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.